همزمان با دهه وقف، ۲۱ پروژه عمرانی و کشاورزی در موقوفات و بقاع متبرکه استان خراسان رضوی با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افتتاح شد. به گزارش اقتصادآسیا و به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، همزمان با دهه وقف، ۲۱ پروژه عمرانی و کشاورزی با هزینه […]

همزمان با دهه وقف، ۲۱ پروژه عمرانی و کشاورزی در موقوفات و بقاع متبرکه استان خراسان رضوی با حضور رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افتتاح شد.

به گزارش اقتصادآسیا و به نقل از  روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، همزمان با دهه وقف، ۲۱ پروژه عمرانی و کشاورزی با هزینه ای بالغ بر ۲۰۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در موقوفات و بقاع متبرکه استان خراسان رضوی با حضور حجت الاسلام و المسلمین خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افتتاح شد.

بر اساس این گزارش این پروژه ها شامل دارالقرآن، ساخت استخر ذخیره آب، پروژه های مسکونی، ایجاد توتستان و نیروگاه های برق خورشیدی می باشد.در این پروژه ها می توان به استخر ذخیره آب موقوفه گوهرشاد واقع در بخش شاندیز اشاره کرد که این استخر با ظرفیت ۶۵ هزار متر مکعب در حال حاضر به عنوان بزرگترین استخر ذخیره آب استان شناخته می شود.

همچنین ۱۳ نیروگاه برق خورشیدی با ظرفیت ۶۵۰ کیلووات در بقاع متبرکه و موقوفات استان به بهره برداری رسید.۲ دو پروژه مسکونی نیز در شهر مشهد و کاشمر به بهره برداری رسید.