قطعا حدس می‌زنید پردرآمدترین کشورهای توریست‌پذیر دنیا در صنعت گردشگری در کدام قاره قرار دارند! با ما همراه باشید تا این کشورها را به ترتیب بالاترین میزان درآمدشان به شما معرفی کنیم.صنعت گردشگری روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است. این نکته‌ی مهمی است که سازمان جهانی گردشگری ملل متحد در سال ۲۰۱۸ […]

قطعا حدس می‌زنید پردرآمدترین کشورهای توریست‌پذیر دنیا در صنعت گردشگری در کدام قاره قرار دارند! با ما همراه باشید تا این کشورها را به ترتیب بالاترین میزان درآمدشان به شما معرفی کنیم.
صنعت گردشگری روز به روز در حال گسترش و پیشرفت است. این نکته‌ی مهمی است که سازمان جهانی گردشگری ملل متحد در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد.
این گزارش در نمایی کلی از گردشگری بین‌المللی در سال ۲۰۱۷، افزایش ۷ درصدی ورود گردشگران خارجی نسبت به سال ۲۰۱۶ را اعلام کرد. این رقم بیشترین میزان افزایش سالانه‌ی ورود گردشگران از زمان بحران اقتصادی در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ بوده است.

پردرآمدترین کشورهای توریستی جهان
در این گزارش علاوه‌بر تعداد ورود گردشگران خارجی به هر کشور، درآمد سالانه‌ی هر کدام از این کشورها از صنعت گردشگری هم ذکر شده است. گردشگری بین‌المللی ۱۳۴۰ میلیارد دلار آمریکا به اقتصاد جهانی کمک می‌کند.
بیشترین درآمد از صنعت گردشگری بین‌المللی به جیب اروپا می‌رود. این قاره ۳۹ درصد از سود گردشگری را نصیب خود کرده است. البته سهم اروپا از این سود تعجبی ندارد زیرا ۵۲ درصد از تعداد گردشگران خارجی به این قاره سفر می‌کنند.
با این حال قاره‌ی آسیا و اقیانوس آرام ۲۴ درصد از تعداد گردشگران خارجی را به خود اختصاص داده است و از سود گردشگری بین‌المللی ۲۹ درصد نصیب این قاره شده است. در سال ۲۰۱۷ قاره‌ی آمریکا میزبان ۱۶ درصد از تعداد گردشگران بین‌المللی بوده که از سود گردشگری بین‌المللی ۲۴ درصد را از آن خود کرده است.

پردرآمدترین کشورهای توریست پذیر در صنعت گردشگری
علی‌رغم این‌که آمریکا در فهرست کشورهایی که میزبان بیشترین تعداد گردشگران هستند رتبه‌ی سوم را به خود اختصاص داده است، بیشترین درآمد را از این صنعت در میان کشورها به‌دست می‌آورد. در سال ۲۰۱۷ این رقم ۲۱۱ میلیارد دلار آمریکا تخمین زده شده بود که نشان می‌دهد آمریکا از هر گردشگر خارجی ۲۷۳۹ دلار آمریکا درآمد کسب می‌کند.
در جایگاه دوم این لیست اسپانیا قرار دارد. این کشور از ورود گردشگران ۶۸ میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند. این رقم نشان می‌دهد میزان درآمد اسپانیا از هرکدام از ۸۲ میلیون گردشگر خارجی که به این کشور سفر می‌کنند ۸۳۱ دلار است.
فرانسه ۵ میلیون گردشگر بیشتر از اسپانیا دریافت کرد با این حال درآمد کمتری نسبت به اسپانیا به‌دست آورد. درآمد فرنسه از گردشگری بین‌المللی ۶۱ میلیارد دلار آمریکا و ۸ میلیارد دلار کمتر از اسپانیا بود. این کشور از هرکدام از گردشگران ۶۹۸ دلار درآمد کسب می‌کند.
درآمد آمریکا بر اساس مدت زمانی که گردشگران خارجی در این کشور به‌سر می‌برند محاسبه می‌شود در حالی‌که گردشگرانی که به فرانسه و اسپانیا سفر می‌کنند اغلب گردشگرانی از اروپای غربی هستند که برای تعطیلات آخر هفته به این دو کشور سفر می‌کنند.
جالب است بدانید که کانادا نسبت به ایالات متحده‌ آمریکا درآمد بسیار کمتری از هر گردشگر به‌دست می‌آورد. کانادا از هرکدام از ۲۰ میلیون گردشگری که به این کشور سفر می‌کنند ۹۷۷ دلار آمریکا به‌دست می‌آورد.

برندگان اروپایی در فهرست پردرآمدترین کشورهای توریست پذیر
بریتانیا میزبان کمتر از نصفِ تعداد گردشگرانی است که فرانسه و اسپانیا دریافت می‌کنند. اما گردشگرانی که به بریتانیا سفر می‌کنند دوبرابر آنچه در فرانسه خرج می‌کنند در بریتانیا هزینه می‌کنند. هر گردشگر ۱۳۶۰ دلار آمریکا در بریتانیا پول خرج می‌کند. این مبلغ مشابه متوسط هزینه‌ی هر گردشگری به ایسلند است.
علی‌رغم این‌که متوسط مدت اقامت گردشگران خارجی در ایسلند کوتاه‌تر از اقامت آن‌ها در بریتانیا است، هزینه‌ی سفر، غذا و اقامتگاه در ایسلند بسیار بالاتر است.
در سال ۲۰۱۷ درآمد لوکزامبورگ از هر گردشگر نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بالاتر و در حدود ۴۳۲۲ دلار آمریکا بوده است. تعداد گردشگرانی که به لوکزامبورگ سفر می‌کنند بسیار کم‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است.
هر سال تنها ۱/۵ میلیون گردشگر خارجی به این کشور کوچک سفر می‌کنند اما درآمد لوکزامبورگ از صنعت گردشگری یک درآمد عالی محسوب می‌شود؛ زیرا به ازای هر کدام از ۵۸۰,۰۰۰ نفر جمعیت این کشور ۷۸۰۰ دلار آمریکا درآمد کسب خواهد شد.
در انتهای دیگر این طیف، اگر به‌دنبال یک سفر ارزان به اروپا هستید، ترکیه همان جایی است که باید بروید. این کشور که رتبه‌ی ۸ لیست پر بازدیدترین کشورهای توریستی را به خود اختصاص داده است، به ازای هر گردشگر ۵۹۷ دلار آمریکا درآمد دارد.
طبق آمار سازمان جهانی گردشگری ملل متحد، اروپای شرقی و اروپای مرکزی جزو بخش‌هایی از اروپا بوده‌اند که گردشگران کم‌ترین هزینه را در آن‌ها داشته‌اند. این کشورها شامل جمهوری چک، لهستان، مجارستان و فدراسیون روسیه هستند. در این مناطق، متوسط هزینه‌های هر گردشگر ۴۴۷ دلار آمریکا بوده است.

ببرهای آسیایی در فهرست پردرآمدترین کشورهای توریست پذیر
در جنوب شرقی آسیا، تایلند با ۳۵ میلیون گردشگر خارجی در سال ۲۰۱۷ محبوب‌ترین کشور آسیایی برای گردشگران بین‌المللی به‌شمار می‌رود. این کشور به طور متوسط به ازای هر گردشگر درآمد بالاتری نسبت به دیگر کشورهای منطقه داشته است. تایلند به ازای هر گردشگر ۱۶۲۴ دلار آمریکا درآمد کسب کرده است.
سنگاپور که کشوری گران برای گردشگران محسوب می‌شود به طور متوسط به ازای هر گردشگر ۱۴۱۷ دلار آمریکا درآمد دارد. البته متوسط مدت اقامت گردشگران در سنگاپور کوتاه‌تر از تایلند است. لائوس نسبت به دیگر کشورهای منطقه رتبه‌ی پائین‌تری دارد و به ازای هر گردشگر ۱۹۸ دلار آمریکا درآمد دارد.
ویتنام کشور همسایه‌ی لائوس، از نظر افزایش تعداد گردشگر رتبه‌ی خوبی در میان کشورهای همسایه به‌دست آورده است. در سال ۲۰۱۷ هر گردشگر به طور متوسط ۶۸۵ دلار آمریکا در این کشور هزینه کرده است.
در بین کشورهای شمال شرقی آسیا، چین میزبان بیشترین تعداد گردشگران بوده است. در سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۳۳ میلیون گردشگر خارجی از این کشور بازدید کردند. با این وجود هر گردشگر به طور متوسط ۵۳۶ دلار آمریکا در این کشور هزینه کرده است.
علی‌رغم این‌که تعداد گردشگرانی که از ژاپن بازدید کرده‌اند نسبت به چین بسیار کم‌تر است، این کشور ۲ میلیارد دلار آمریکا بیشتر از چین درآمد داشته است. هر گردشگری که به ژاپن سفر کرده‌ است به طور متوسط ۱۱۸۶ دلار آمریکا در این کشور هزینه کرده است.
هنگ‌کنگ ۱ میلیون گردشگر کم‌تر از چین دارد اما متوسط هزینه‌های هر گردشگر در هنگ‌کنگ ۱۱۹۴ دلار آمریکا بوده است.

استرالیا چه جایگاهی در فهرست پردرآمدترین کشورهای توریست پذیر دارد؟
در سال ۲۰۱۷ استرالیا بیشترین درآمد را از صنعت گردشگری به‌دست آورد. متوسط هزینه‌های هر کدام از ۸/۸ میلیون نفر گردشگری که به استرالیا سفر کرد، ۴۷۳۴ دلار آمریکا بوده است. این رقم بیشتر از در‌آمد لیختنشتاین، آمریکا و امارات متحده‌ی عربی به‌شمار می‌رود.
علی‌رغم این‌که هزینه‌ی سفر به نیوزلند مشابه هزینه‌ی سفر به استرالیا است، نیوزلند در همان سال به ازای هر گردشگر خارجی ۲۸۹۳ دلار آمریکا درآمد داشته است. علت این امر مدت کوتاه‌تر اقامت گردشگران در نیوزلند است.

فهرست پردرآمدترین کشورهای جهان در صنعت گردشگری
ایالات متحده آمریکا: ۲۹۹ میلیارد دلار آمریکا
اسپانیا: ۹۶ میلیارد دلار
فرانسه: ۸۶ میلیارد دلار
تایلند: ۸۱ میلیارد دلار
انگلستان: ۷۲ میلیارد دلار
ایتالیا: ۶۲ میلیارد دلار
استرالیا: ۵۹ میلیارد دلار
آلمان: ۵۷ میلیارد دلار
ماکائو (چین): ۵۱ میلیارد دلار
ژاپن: ۴۸ میلیارد دلار