خراسان رضوی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: تاکنون ۱۶۴ میلیارد و ۲۳۱ میلیون تومان تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده ناشی از کرونا در استان خراسان رضوی پرداخت شده است. به گزارش اقتصادآسیا و به نقل از ایسنا، محمد سنجری در هشتمین جلسه کارگروه اشتغال استان اظهار کرد: با توجه به تمدید ثبت […]

خراسان رضوی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: تاکنون ۱۶۴ میلیارد و ۲۳۱ میلیون تومان تسهیلات به واحدهای آسیب‌دیده ناشی از کرونا در استان خراسان رضوی پرداخت شده است.

به گزارش اقتصادآسیا و به نقل از ایسنا، محمد سنجری در هشتمین جلسه کارگروه اشتغال استان اظهار کرد: با توجه به تمدید ثبت نام تسهیلات کرونا فرصت بسیار خوبی برای اطلاع‌رسانی و همفکری بیشتر به وجود آمده و باید همه به گونه‌ای تلاش نمایند تا بیشترین جذب در استان صورت پذیرد.

وی بیان کرد: ۲۸ هزار و ۶۸۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ۶۷ هزار و ۳۹۶ بنگاه اقتصادی متضرر از کرونا در استان با اشتغال ۱۸۳ هزار و ۴۱۹ نفر اختصاص یافته که تاکنون ۵.۷ درصد از تسهیلات ابلاغی به این استان و ۲۱ درصد از تسهیلات درخواستی به مشمولان پرداخت شده است.

سنجری افزود: تاکنون ۳۴ هزار و ۸۱۹ پرونده با اشتغال ۷۳ هزار و ۱۵۳ نفر و تسهیلات درخواستی ۸۰۴ میلیارد و ۲۵۱ میلیون تومان از مشمولان دریافت تسهیلات ویژه آسیب‌دیدگان کرونا در سامانه کارا ثبت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی ادامه داد: از این تعداد ۲۷۳ پرونده با اشتغال ۲۰۸۶ نفر و تسهیلات درخواستی ۲۹ میلیارد و ۴۴۴ میلیون تومان توسط دستگاه‌های اجرایی خراسان رضوی در دست بررسی است.

وی اضافه کرد: ۳۴ هزار و ۵۴۶ پرونده باقیمانده با اشتغال ۷۱ هزار و ۸۵ نفر و تسهیلات درخواستی ۷۷۴ میلیارد و ۸۰۷ میلیون تومان توسط بانک‌ها در حال بررسی است که از مجموع تسهیلات درخواستی ۱۶۴ میلیارد و ۲۳۱ میلیون تومان را پرداخت کرده‌اند.

سنجری گفت: گزارش‌ها حاکی از آن است که عملکرد بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در پرداخت تسهیلات ویژه کسب و کارهای متضرر از کرونا در استان مناسب نبوده، به طوری که برخی بانک‌ها از متقاضی ضامن کارمند درخواست کرده‌اند، در صورتی که به هیچ وجه چنین چیزی در شیوه‌نامه دیده نشده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مهلت ثبت نام و پرداخت تسهیلات ویژه کسب و کارهای متضرر از کرونا تمدید شده به طوری که بنگاه‌های دارای کد بیمه تا نیمه شهریور ماه امسال و بنگاه‌های فاقد بیمه تا پایان شهریور ماه مهلت دارند برای دریافت تسهیلات در سامانه کارا ثبت نام کنند.