رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۵۲ پروژه مهم نیمه‌تمام در خراسان رضوی با مبلغ هزار و ۱۰۵ میلیارد تومان برای تکمیل تا پایان فعالیت دولت تامین اعتبار می‌شود. محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی افزود: البته تاکنون ۳۳۹ میلیارد تومان از اعتبار مورد نیاز پرداخت شده و […]

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: ۵۲ پروژه مهم نیمه‌تمام در خراسان رضوی با مبلغ هزار و ۱۰۵ میلیارد تومان برای تکمیل تا پایان فعالیت دولت تامین اعتبار می‌شود.

محمد باقر نوبخت روز پنجشنبه در شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان رضوی افزود: البته تاکنون ۳۳۹ میلیارد تومان از اعتبار مورد نیاز پرداخت شده و مابقی نیز تامین می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین در سفر امروز به این استان حدود ۱۲۰ پروژه با اعتبار هزار و ۴۹۳ میلیارد تومان برای جهش تولید در نظر گرفته شده که با عملیاتی شدن آنها هشت هزار و ۵۶۰ فرصت شغلی به صورت مستقیم و ۲۶ هزار و ۴۵۰ فرصت شغلی به صورت غیرمستقیم در استان ایجاد می‌شود.
معاون رییس جمهوری گفت: امروز چهار هزار واحد مسکونی ویژه اقشار کم درآمد نیز در خراسان رضوی بهره‌برداری می‌شود.
وی افزود: قرار بود ۲ هزار واحد مسکونی نیز در حاشیه شهر مشهد آماده بهره‌برداری شود که اعتبار لازم نیز اختصاص یافت، انتظار این بود امروز این دو هزار واحد تحویل مردم شود، اما چرا انجام نشد؟ انتظار این است که موانع به سرعت برطرف شود و اگر لازم است اصلاحات در مصوبه قبلی انجام گیرد.
نوبخت ادامه داد: در سفرهای استانی رییس جمهوری و هیات وزیران و سفرهای کاری به این استان تاکنون در مجموع ۱۱۷ پروژه با اعتبار سه هزار و ۳۷۴ میلیارد تومان برای توسعه خراسان رضوی درنظرگرفته شده که تاکنون چهار هزار و ۶۷ میلیارد تومان پرداخت شده یعنی ۱۲۱ درصد تعهدات محقق شده ‌است.
وی گفت: از نظر سرجمع بیش از تعهد پرداخت شده اما به تغییر قیمتها و افزایش حجم برخی پروژه‌ها خود را پایبند می‌دانیم و ۶۰۹ میلیارد تومان دیگر باید به این استان پرداخت کنیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: تعدادی از مراکز استانها با پدیده نگران کننده مهاجرت روبرو هستند و در این زمینه ردیف مستقلی برای حاشیه شهر مشهد وجود دارد و با آن مخالفتی نداریم اما سایر استانها نیز به ما در این خصوص فشار می‌آورند با این همه برای مشهد این ردیف وجود دارد و تا پایان امسال رقم قابل توجهی برای زیرساختهای حاشیه شهر مشهد خواهم داشت.
وی ادامه داد: سفرهای استانی فرصتی است تا مدیران منطقه ای و استانی به بیان مشکلات بپردازند و مسوولان ملی نیز سیاستهای کلان کشور و برنامه‌های توسعه ملی و منطقه ای را بیان کنند.
نوبخت همچنین با اشاره به فشارهای حداکثری آمریکا نیز گفت: وعده الهی تحقق می‌یابد، رژیم آمریکا می خواست چرخ توسعه ایران را متوقف کند که خودش گرفتار شد، می‌خواست داخل خیابانهای ما آشوب راه بیاندازد ولی خود آمریکا تبدیل به پایگاه نظامی شده ‌است.