طی مراسمی، پروژه پارکینگ بزرگ آزادی به بهره برداری رسید. به گزارش اقتصادآسیا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، طی مراسمی با حضور استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد، رییس و جمعی ازاعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهری و داستانی پایانه و پارکینگ بزرگ آزادی به دست رییس جمهور و […]

طی مراسمی، پروژه پارکینگ بزرگ آزادی به بهره برداری رسید.

به گزارش اقتصادآسیا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، طی مراسمی با حضور استاندار خراسان رضوی، شهردار مشهد، رییس و جمعی ازاعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهری و داستانی پایانه و پارکینگ بزرگ آزادی به دست رییس جمهور و به صورتویدئو کنفرانس افتتاح شد.

مدل شهر مشهد، یک الگو قابل تعمیم است
شهردار مشهد  در این مراسم خطاب به رییس جمهور اظهار کرد: مدل شهر مشهد، یک الگو قابل تعمیم است زیرا تمامی ذی نفعان، شورای اسلامی شهر مشهد و به صورت ویژه استاندار خراسان رضوی تلاش های خوبی را انجام دادند.
مدل شهر مشهد، یک الگو قابل تعمیم است
محمد رضا کلائی در آئین بهره برداری از طرح های ملی وزارت کشور و افتتاحیه پایانه و پارکینگ زیر سطحی آزادی، اظهار کرد: امروز افتتاحیه پایانه و پارکینگ زیر سطحی آزادی انجام می شود، هرآنچه از امکانات هوشمندی در یک پارکینگ قابلیت افتتاح دارد در این پارکینگ تعبیه شده است.
وی افزود: این پروژه با اعتباری بالغ بر ۳۳۶ میلیارد تومان و در یکی از نقاط مهم مشهد یعنی در جوار بوستان ملت و دانشگاه فردوسی مشهد واقع شده است .این پارکینگ دارای ظرفیت پارک ۵۹۰ ماشین، ۱۰۰ دوچرخه و ۵۰ محل خودرو افراد دارای معولیت است.
شهردار مشهد با اشاره به تردد دو هزار اتوبوس در این محل، بیان کرد: این پارکینگ هم برای ناوگان عمومی و هم اتومبیل های شخصی با توجه به نقطه مهم ترافیکی احداث شده است.
کلایی با بیان اینکه مشهد در سایر حوزه ها نیز پیشرو بوده است، خاطرنشان کرد: ما در حوزه پروژه های عمرانی تا اردبیهشت ماه ۹ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد تومان به سرانجام خواهیم رساند و مشهد همچنان با سرعت در خط سه و چهار در حال انجام فعالیت است.
وی اضافه کرد: در حوزه زیست محیطی در آستانه روز درختکاری امروز هم زمان با این اتفاق در کنار پارکینگ آزادی هشت درخت به نمایندگی از تمام مردم ایران کاشته می شود. همچنین عملیات کاشت درخت در ۱۵۰۰ هکتار از مناطق شمالی و جنوبی شهر مشهد امروز به مدت ۶ ماه آغاز می شود که کار بزرگی است که ۱۲۰۰ هکتار در عناصر جنوبی و ۳۰۰ هکتار در بوم پارک کشف رود در شمال شهر مشهد قرار دارد.
شهردار مشهد تصریح کرد: اقدامات ما در مبارزه با حاشیه نشینی سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد. از۱۳۰ دفتر تسهیل گری موجود در کشور، ۳۵ دفتر در شهر مشهد قرار دارد و سند های توسعه محله به ستاد بازآفرینی ارائه شده و عموم آن تصویب شده است. پروژه های زیرساختی در حال انجام است؛ کوه پارک به سرانجام رسیده است، رودپارک طی دو الی سه ماه آینده به بهره برداری می رسد، مجموعه بزرگ کشت پارک تا پایان خرداد ماه به بهره برداری می رسد.
کلایی گفت: ناسپاسی است که از ساختار وزارت کشور و شخص آقای وزیر تشکر نکنم. پیگیری های ایشان در خصوص اوراق مشارکت مترو ستودنی است زیرا اگر این کار انجام نمی شد، کلان شهرها با مشکل جدی مواجه می شدند.
وی اضافه کرد: از سازمان شهرداری ها و آقای جمالی نژاد که بیش از هزار و ۳۰۰ شهرداری را در شرایط کنونی مدیریت می کنند، تشکر می کنم.
شهردار مشهد خطاب به رییس جمهور اظهار کرد: مدل شهر مشهد، یک الگو قابل تعمیم است زیرا تمامی ذی نفعان، شورای اسلامی شهر مشهد و به صورت ویژه استاندار خراسان رضوی تلاش های خوبی را انجام دادند. استاندار خراسان رضوی به صورت باور ناپذیری در طی چند ماهی که مستقر شدند اتفاقاتی را رقم زدند که در طی چند سال باید انجام می گرفت که در افتتاح های اردیبهشت ماه خود را نشان خواهد داد.

گفتنی است، پایانه و پارکینگ بزرگ زیرسطحی آزادی در سه طبقه منفی و با هزینه بیش از ٣٣٦ میلیارد تومان احداث شده است.